Мутантите – пътища на сърцето (Os mutantes - caminhos do coração)

„Os mutantes - caminhos do coração" е нова теленовела, с нови истории, други персонажи, но някои от персонажите от първата част са познати на зрителите от първата част. В новото приключение, опасни мутанти се разхождат в обществото, преобразувайки мъже и жени в чудовища, вампири, върколаци и змии, които нападат по улиците на Сао Пауло, като епидемия.

DEPECOM (Departamento de Pesquisa e Controle dos Mutantes) - отдел за издирване и контрол на мутантите е организация с огромни ресурси. Разполага с голяма стая с няколко компютъра и агентите са обучени в залавяне на опасните мутанти. Отделът се разделя на две групи: Добрите и Злите.

Добрите са представени от Марсело, Бето, Марта, Мигел и младата полицайка Алин. От другата страна, Злите, дяволските сили, разполагат с Фредо и неговите агенти, които избиват всички мутанти наред, включително и миролюбивите.

Мистерията на Валенте!

Валенте е нападнат от нов злдоей - полицай Фредо и неговите агенти. Той успява да избяга, но изгубва паметта си. Валенте се събужда и не си спомня абсолютно нищо. Единственото, което е част от неговия живот, е един портфейл с някои документи, карти и листчета. Той е спасен от д-р Габриела, докато е преследван от Алин. Между двете жени, двете приятелки, сърцето на Валенте трябва да избере. Но кой в действителност е Валенте? Каква е тайната на живота му? Какво е Архив Омега? Това е новата мистерия в „Os mutantes - caminhos do coração".

Полицай, влюбен в жена-вампир!

Мигел е млад полицай, 30-годишен, който работи в DEPECOM. Той разследва Лигата на Злото, сформирана в Сао Пауло, в която влизат мутанти зверове, вампири, върколаци и змии, сред които Тавейра, Ерик, Гор, Метаморфо, Медузо, Драко и Теле. Лигата се ръководи от Жули, новата докторка, младо копие на д-р Жулия.

Мигел се съюзява с Бето и Марсело в преследването на Лигата. При това преследване, Мигел се сблъсква с Нати, която е добра, въпреки че е вампирка. Така Мигел се влюбва в Нати. Владо също се влюбва в Нати и решава да стане част от Лигата, но той е добър и с неохота се отдава в ръцете на Злото.

Нати не се чувства на мястото си. Не се идентифицира като една от Лигата. Преследвана е, защото е вампир и отговаря на чувствата на Мигел, но е заподозряна в предателството от Лигата на Доброто, които също се борят с вампритите.

Спаси бебетата, за да спасиш света!

Жанет използва своята сила, за да види в далечното бъдеще. Тя предсказва: За спасяване на човешкия вид, трябва да се спасят децата на Леонор и Бианка. Тези деца трябва да бъдат защитавани или човечеството ще бъде ръководено от свирепите мутанти. Бианка и Леонор са спасена на острова заедно с децата си и се присъединяват към Лигата на Доброто. Жули прави всичко възможно, за да ги открие и с цялата Лига на Злото, напада децата и майките им, които са защитени от Лигата на Доброто.

Източник: www.recordtvnetwork.com