Сериали | 2231 |
Актьори | 1996 |
Режисьори | 412 |
Сценаристи | 624 |
Компании | 98 |
Потребители | 37593 |
Падре Корахе (Padre Coraje)
28 серия
Изглежда, че Корахе и Аманда стигат до съгласие. Аманда сваля оръжието, което до преди малко е държала насочено срещу човека с качулка. Пита го кога ще върне отец Хуан. Корахе й отговаря, че той няма да го върне, Клара Герико ще го намери. Казва й, че тя трябва да предаде на Клара техния разговор, но с някои промени. Трябва да каже, че Коста крие отец Хуан, че тя е видяла как неговите хора са извадили свещеника от реката и на Аманда е нужна помощта на Клара. Аманда му отговаря, че епископът си тръгва на следващия ден и ще е добре да разиграят спектакъла преди неговото отпътуване. Корахе не е съгласен с нея и настоява да изпълнят плана си след заминаването на епископа. Корахе се кани да си тръгне, но преди това казва на Аманда, че с нея е леко да се сключват сделки. Аманда не иска така да приключи разговора им. Тя иска да разбере защо е този него интерес към Клара, да не е влюбен в нея? Корахе й отговаря с въпрос - а тя защо прави всичко това, защо иска да спаси свещеника?
Ларета и Клара решават да си тръгнат без да чакат повече Корахе. Появява се Орасио и задържа Клара. Той я пита как се е озовала тя там, да не би да помага на Аманда? Клара му отговаря, че не помага на Аманда, а иска да открие убиеца.
Ана прави първата стъпка. Тя казва на Марсия, че й е казала преди това, че тази вода е свята. Ана иска да идва при реката всеки ден. Тя иска всеки ден да се занимава с това, но не иска никой друг да разбира, докато не започне да ходи сама. Иска да изненада всички, като се изправи на крака, все едно това е чудо, сътворено от отец Хуан.
След годежа на Нора и Лаутаро, Нора е много щастлива. Тя търси бутилката шампанско, което крие баща й. Лицето на Лаутаро е много печално, все едно е осъден на смърт. Когато Нора го целува, той си спомня Нена и думите й, че й е болно за това, че той се е сгодил за Нора, защото тя се е влюбила в него от пръв поглед. Споменът разпалва Лаутаро и той започва да съблазнява годеницата си. Но по някое време се усеща и избягва.
През прозореца на стаята в заведението на Месина, която е временно убежище за отец Хуан, влиза Корахе. В същото време влиза и собственичката. Тя смъмря Корахе - колко пъти му е казвала да не влиза така, когато свещеникът го няма, защото е много опасно. Той й отговаря, че свещеникът е с него и двамата имат нужда да поговорят насаме. Месина се съгласява да ги остави за минута. Месина излиза, но остава да подслушва зад вратата. Корахе разиграва разговор между Корахе и отец Хуан. Докато свещеникът се оплаква на Корахе, че е сам, а той го уверява, че скоро всички ще приключи, зад вратата вече са двама души - Месина и Нена. Вътре разговора продължава и разговарящите смятат, че само Месина може да им помогне. Зад вратата се изненадват. Месина забелязва, че Нена е плакала. Досеща се защо е плакала и я съветва да го забрави, след като се е сгодил. Нена тръгва, а Месина без малко да падне с внезапно отворената врата. Тя се преструва, че е гонила хлебарки. Отец Хуан моли да използва телефона. Той се представя на Меча и й казва да го свърже със Санто, като при това тя остане на линия.
Санто помага на епископа да се приготви за път. Пита го кога тръгва и епископът му отговаря, че тръгва сутринта. Санто отбелязва, че така е добре, заради жегата. Звъни телефона. Показват, че тримата - Корахе, Меча и Санто, са на телефоните. Корахе пита Санто дали може да говори и той му отговаря, че не може, но смята да опита. Корахе казва, че се е договорил с Аманда и след заминаването на епископа, ще открият отец Хуан в имението на Коста. Меча отбелязва, че така всички ще решат, че Коста го е отвлякъл. Корахе се съгласява, че това е идеята. Закодирано, Санто успява да им каже, че епископът заминава следващия ден сутринта. По време разговора, епископът се приближава прекалено близко до Санто. Санто не е много съгласен с плана, както и Меча. Корахе ги пита дали са с него. Меча казва, че не е, а Санто - че не знае. Корахе затваря слушалката.
Епископът пита Санто с кого е разговарял. Санто се оплаква, че брашното, което използват, не е добре и има някакъв аромат.
Нора крачи из стаята с чаша в ръка. Звъни се на вратата и тя предполага, че е Лаутаро, но е Родолфо. Той й казва, че я обича и тя ще бъде негова. След като той й е направил услуга, тя ще бъде завинаги негова. Нора му казва, че е готова да го убие.
В хотела, Клара си почива в люлеещ се стол. Дарио се сбогува и се кани да си тръгва, но преди това пита дали наистина смятат да заведат Ана при психиатър. Клара го пита дали обича сестра й. Дарио се смущава. Клара отбелязва, че той е точно човек, от когото тя има нужда. Когато Дарио си тръгва, се появява Аманда. Тя разказва , че докато Клара и Ларета са очаквали Корахе на мястото на срещата, Корахе се е появил при нея и че според него, отец Хуан е скрит от хората на Коста. Казва, че Клара трябва да повярва на Корахе и да спаси свещеника. Марсия слиза по стълбите и чува думите на Аманда.
Родолфо казва на Нора, че ако бъде с него, ще бъде много щастлива. Нора го гони и казва, че тя ще стане Нора де Понсе Коста.
През задния вход, Лаутаро се промъква в заведението на Месина. Нена го пита за какво е отишъл. Лаутаро й признава, че се е сгодил за друга, но мисли само за нея.
В леглото, Клара чете Библията на отец Хуан. Появява се Ана и настоява да й каже, че е истина и отец Хуан е жив. Тя иска Клара да го спаси. Клара я пита как да направи това. Ана отново я моли да го спаси и казва, че свещеникът не е безразличен на Клара, също както и на нея.
Коста е със сина си в кабинета. Орасио докладва, че хора са видели Корахе да влиза в публичния дом, но не са го видели да излиза. Коста вдига телефонната слушалка и казва на Тете да го свържи с комисаря.
Санто и Пипо изпращат епископа. Епископът се надява отново да се видят. На Пипо казва, че ще бъде радостен, ако го посвети в сан на свещеник. Санто казва, че Пипо харесва една... девойка и прегръща Пипо. Епископът му казва, че ако иска да се посвети на Бог, ще трябва да се отрече от това. Пипо се усмихва и казва, че обича както Бог, така и момичето. Веднага след тръгването на епископа, Санто бяга при телефона. Той моли Меча да го свържи с Месина. Докато разговарят, Месина кокетничи със Санто. Месина предава слушалката на отец Хуан. Санто му съобщава, че епископът си е тръгнал. Свещеникът го пита дали с брашното всичко е наред. Санто му отговаря, че не съвсем и го пита дали е помислил къде ще го намерят. Отец Хуан му отговаря, че е решил - в имението на Коста, до склада.
В този момент, на вратата на заведението се чува тропане и вик: „Отворете, полиция!" Настъпва паника, по време на която Месина моли свещеника да бяга. Той я хваща за ръката и казва, че тя тръгва с него. Месина отказва - не иска да изостави момичетата. Той я уверява, че момичетата ще се оправят сами.
В бордея влизат полицаите, Мануел и Орасио Коста. Кметът крещи и настоява да му кажат къде е Корахе. Момичетата се разотиват по стаите. Мануел решава да използва Нена, като нова в заведението. Казва й, че той може да й помогне със сина си, може да я превърне в истинска дама... Но момичето мълчи. Влиза Лаутаро и се притичва на помощ на Нена. Той казва на баща си да не я докосва. Един полицай изкарва Муда от стаята и настоява тя да повтори на кмета това, което е казала на него. Муда „изпява" всичко - че отец Хуан е жив и че с Корахе искат да заложат капан на кмета, да го изкарат виновен за отвличането на свещеника.
Орасио и Мануел са в кабинета. Мануел е убеден, че това е план на Аманда. Орасио възразява, но в този момент влиза Гусман. Мануел се радва да го види, защото има нужда от него.
Месина и отец Хуан са в имението. Месина отбелязва, че тя е луда, но той е два пъти по-луд. Той й казва да отиде в хотела и да каже на Ларета, че случайно го е видяла тук. Също така да каже, че е чула това от Клара Герико. Месина не е съгласна - тя е професионалистка и не ходи с клиентите навън. Той й нарежда да го завържи и да му превържи очите. Месина се чуди защо той е станал свещеник. Отец Хуан я моли да побърза. Месина обещава да се постарае. Свещеникът я моли да го удари. Месина отказва, защото това е грях. Свещеникът предполага, че тя не може. Месина замахва и с все сила удря Хуан по носа. След това казва, че има нужда да се изповяда.
В църквата, Меча е против плана, а Санто я моли да замълчи, защото го изнервя. Пристига Пипо и клисаря едва успява да скрие костюма. Когато Пипо с тръгва, Санто е готов да тръгне. Меча го спира и го целува по бузата, пожелавайки му късмет.
В кабинета си, Коста разговаря по телефона с Гусман. Влиза Ларета и отбелязва, че кметът пак се е разпореждал и е плел интриги. Коста настоява, че Месина е скрила Корахе. Ларета го пита дали са го открили. Коста отговаря, че не е и се възмущава, че Ларета, вместо да гони Корахе, се опитва да натопи него. Ларета отбелязва, че е много изгодно е обърнал нещата. Съгласява се, че е пристигнал в Ла Крус заради Корахе, но и заради него. Споделя с него, че подозренията му към Корахе са по-малки, а към него - все по-големи.
Клара сънува, че в леглото й идва отец Хуан и я докосва по лицето. Клара е изненадана, че той е жив. Той докосва лицето, а след това надолу до гърдите, където е сърцето. Казва й, че той живее там. Лицата им се докосват и тъкмо да се целунат, Клара се събужда.
В хотела на Герико пристига Месина и високо вика Ларета. Дарио й отговаря, че той си е в стаята, но не бива да ходи там. Месина настоява да го извика, защото трябва да говори с него. Дарио отива да изпълни молбата й, а Месина, като заклинание, повтаря името на Клара Герико. По стълбите слиза Ларета. Месина му казва, че свещеникът е жив. Едва произнесла тези думи, зад гърба на Ларета изниква Клара и я пита от къде знае. Месина й отговаря, че сама го е видяла, със собствените си очи. Месина разказва, че е била при клиент в едно имение, което по принцип не прави... Клара кимва разбиращо. В този момент се появява Елиса с чаша в ръка и пита дали наистина е видяла отец Хуан. Месина им казва, че го е видяла, завързан и ранен, но жив. Ларета решава да се заеме с това. Клара отива към стаята си и пътьом благодари на Месина. Клара смята да се преоблече и да отиде на мястото. Елиза вика след дъщеря си, че никъде няма да ходи. Ана се намесва и казва, че ще е по-добре да отиде, защото тя е единствената, която може да му помогне.
В имението, Санто се любува на творението на Месина - завързаният свещеник с разбит нос. Санто отбелязва, че така може да я накара да се влюби в свещеника. Корахе го пита дали я харесва. Санто му отговаря, че тя е забавна и нищо повече. В далечината се чува шум. Санто потупва приятеля си и изчезва.
В стаят на Ана, Марсия е на вратата. Ана се опитва да стане. Повтаря си, че го прави заради отец Хуан. Тя е решена да го посрещне на крака. Ана успява не само да стане, но и да направи няколко крачки. След това залита и без малко да падне. Елиса чука на вратата и пита какво се е случило.
Нена отива при Лаутаро и му казва, че е там, за да му благодари. Зад гърба му се появява Нора.
Докато Марсия държи вратата, Ана с голямо усилие се връща при инвалидната количка. Елиса влиза в стаята и пита какво е станало. Тя подозира, че крият нещо от нея. Когато Елиса излиза, Ана ликува, че може да ходи.
В стаята на Аманда се появява Коста. Той настоява тя да подпише няколко документи. Аманда се интересува за какво става дума. Той й отговаря, че това са документи за нейната виновност или за неговата невинност, както предпочита. Аманда настоява да разбере какво точно пише в документите. Коста й отговаря, че иска да й прехвърли имота, където след малко Ларета ще открие свещеника. Всъщност, оказва се, че той го е направил преди три години (според документите).
Ларета влиза в имота и вижда Корахе (в действителност това е Санто, който е с качулка). Той изкомандва Клара да остане на мястото. Но Клара не приема заповеди и докато Ларета преследва Корахе, Клара отива при свещеника. Тя направо го задушава в прегръдките си.
Аманда опитва да се противопостави на Коста и му заявява, че не смята да подпише. Кметът насочва пистолета си към нея и й казва, че ако иска да живее...